فروش بلندگوهای دست دوم
نوشته شده توسط : یک دوست

بلندگوها با درایورها و توییترهای ظریف خود که بر حرکت دقیق برای ارائه صدای با کیفیت بالا تکیه دارند، می توانند یک کالای پرخطر برای خرید دست دوم باشند. بسیاری از رانندگان قدیمی‌تر از مخروط‌های کاغذی و فوم‌های اطراف استفاده می‌کردند، که به راحتی از هم پاشیدند، فقط به دلیل سن و استفاده عمومی. درایورهای بعدی از پوشش‌های لاستیکی استفاده می‌کنند که اگرچه قابل اطمینان‌تر هستند، اما با گذشت زمان می‌توانند تخریب شوند.
لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خریدار لوازم منزل به سایت ما مراجعه نمایید
مخروط های درایور مدرن از مواد مستحکم تری استفاده می کنند، به عنوان مثال.

استثنا در این مورد این است که بعداً متوجه مشکل یا آسیبی به کالا شوید که هنگام ارائه اولین پیشنهاد خود از آن دور نبوده اید. مورد را در eBay در حراج های تکمیل شده جستجو کنید تا ببینید کالا قبلاً به چه قیمتی فروخته شده است. قیمت‌های فروخته‌نشده را نادیده بگیرید، احتمالاً فروشنده بسیار خوش‌بینانه قیمت‌گذاری کرده است. حراج ها را برای قیمت های بالاتر و پایین تر بررسی کنید، ممکن است با توجه به شرایط توضیح داده شود (با نام تجاری نو/یدکی

با آوردن یک جفت Quad ESL57 که در سال 1966 توسط یکی از اعضای SNA ساخته شده بود، به آنها گوش دادم و اهمیتی نداشتم که چند سال دارند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر از سایت سمساری بازدید نمایید
من نمی توانم کیفیتی را که می خواهم بخرم و تجهیزات باکیفیت حتی در سنین بالا به من "ارزش" صدای عالی در قبال پول داده است. مطمئناً صحبت از ESL در مورد از دست دادن حساسیت پانل ها در طول زمان است و بدیهی است که درپوش های منبع تغذیه ولتاژ بالا خراب می شوند. تصمیم‌گیری کلیدی این است که به بلندگوها، با یک قطعه موسیقی که بسیار آشنا هستید، گوش دهید. ممکن است متوجه تریبل یا بیس بیش از حد شوید، که در واقع باعث می شود یک درایور باس یا توییتر کار نکند. گوش خود را به سمت هر بلندگو، درایور/توئیتر به نوبت بگذارید، تأیید کنید که همه آنها کار می کنند.

برخی از تقویت کننده ها از ترانسفورماتور منبع تغذیه خود صدای زمزمه تولید می کنند، با این حال زمزمه بیش از حد من به ترانسفورماتور معیوب اشاره می کنم.

هنگام خرید اسپیکرهای دست دوم به چه نکاتی توجه می کنید؟

رایج‌ترین مشکل تقویت‌کننده‌های قدیمی، هنگام چرخاندن دستگیره‌ها یا فشار دادن دکمه‌ها، صدای ترق صدای خروجی بلندگو است. این معمولاً فقط یک "گلدان" کثیف و گرد و غبار است و می توان آن را با پاشیدن مقداری پاک کننده تماسی/سوئیچ در مکانیزم و چرخاندن دستگیره از تمام وسعت آن چندین بار برطرف کرد. احتمالاً ابتدا باید خود دستگیره را بردارید و برای دسترسی به آن از پشت، ممکن است لازم باشد قاب را باز کنید.

هنگام خرید جدید، ایده خوبی است که برای مقایسه اسپیکرها به نمایندگی های مختلف مراجعه کنید. به این ترتیب می توانید جفت مناسب برای خود و سیستم خود را پیدا کنید. هنگام خرید بلندگوهای دست دوم hi-fi، شرایط بسیار متفاوت است.

بهتر است در مورد نحوه تشخیص اینکه یک اسپیکر در وضعیت معقولی قرار دارد مطالعه کنید و سپس شروع به تحقیق در مورد مارک ها/مدل ها کنید. تیونرهای قدیمی تر تمایل دارند مکانیسم های تنظیم مکانیکی متصل به صفحه تنظیم داشته باشند، در حالی که تیونرهای جدیدتر تمایل به داشتن مدار تنظیم دیجیتال دارند. به این ترتیب، تیونرهای بعدی مطمئن‌تر از خرید دست دوم هستند، در حالی که تیونرهای قبلی ممکن است از خرابی مکانیکی رنج ببرند که از تنظیم دقیق جلوگیری می‌کند. پوشش تیونرهای قدیمی‌تر محدوده FM را بررسی کنید، برخی از مدل‌های قدیمی‌تر نمی‌توانند طیف بالایی را تنظیم کنند که از دریافت برخی ایستگاه‌ها جلوگیری می‌کند.

آیا خریدار اخیراً Hi-Fi آورده است؟ در نام کاربری انجمن آنها جستجو کنید، پست های آنها را بررسی کنید یا حراج ها و بازخوردهای قبلی آنها را در eBay بررسی کنید. اگر اخیراً فقط دو منگنه آورده اند و اکنون اسپیکرهای 6000 پوندی می فروشند، مراقب باشید. در حین جستجو، ممکن است متوجه شوید که موردی که به آن علاقه دارید، در مدت زمان طولانی در بسیاری از سایت ها فهرست شده است. در این شرایط، ممکن است شانس خوبی برای کاهش قیمت پیشنهادی داشته باشید. بله، برخی از فروشندگان، اینجا در گردنه من، اجازه بازرسی بصری سخنرانان و استماع را قبل از هر گونه تغییر پول می دهند. مانند مردی که از او دارم Jamo Classic 4 را می‌خرم، او به من پیشنهاد داد که به من اجازه دهد بدون هیچ تعهدی، در خانه‌اش از بلندگوها تست بزنم.

توصیه های عمومی قبل از خرید تجهیزات Hifi دست دوم

مگر اینکه یک جفت بلندگو را شنیده باشید که قصد خرید آن را دارید، برای تصمیم گیری باید به شدت به نظرات بلندگوها تکیه کنید. در حالی که بررسی‌ها مطمئناً می‌توانند به جمع‌آوری فهرست کوتاه کمک کنند، نمی‌توانند تضمین کنند که آن بلندگوها می‌توانند به خوبی در سیستم شما و مطابق با سلیقه شما کار کنند. مطمئناً هنگام خرید از این طریق یک عنصر ریسک وجود دارد.

شرکت‌ها و وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که در زمینه بلندگوها تخصص دارند، اما قیمت آن‌ها بیشتر است و این گاهی اوقات می‌تواند خریداران را ناامید کند، به خصوص اگر خریدار به دنبال خرید اسپیکر با بودجه باشد. حتی اگر خرید اسپیکرهای جدید فوایدی دارد، بار دانستن اینکه ممکن است مجبور باشید پول زیادی خرج کنید می تواند از بین برود و ممکن است در نهایت بلندگوهای ارزان تری بخرید که خوب نیستند. R/audiophile یک زیرمجموعه برای پیگیری بازتولید صوتی با کیفیت در همه اشکال، بودجه و اندازه بلندگوها است. هدف اصلی ما بحث روشنگری در مورد تجهیزات صوتی خانگی، منابع، موسیقی و مفاهیم است. هنگامی که بلندگوهای مورد نظر خود را شناسایی کردید، منطقی است که با سازنده تماس بگیرید تا از در دسترس بودن قطعات یدکی اطمینان حاصل کنید.

در مورد اسپیکرهای دست دوم، من یک جفت Rokit5 G3 را که اخیراً خریداری کرده‌ام، برای راه‌اندازی اصلی به Oppo HA-1 من متصل شده‌ام. برای ریگ دیگرم، من به تازگی یک آمپلی فایر کوچک در Virtue One خریداری کرده‌ام و اکنون احساس می‌کنم که بلندگوهای Nakamichi به خوبی با آن کار نمی‌کنند. اکنون مشغول به دست آوردن یک Jamo Classic 4 کارکرده برای آن کمی بیشتر است. این بلندگو از بلندگوهای معمولی قفسه کتاب بزرگتر است، اما من فکر کردم که داشتن دو درایور باید بیس را بهبود بخشد.

ما روی واحدهای درایو تمرکز کرده‌ایم زیرا اینها هستند که با بلندگوهای قدیمی آسیب می‌بینند. اگر بلندگوها به شدت فشار داده شوند، تویترها از کار می افتند، در حالی که واحدهای میان رده و باس نسل قدیمی در صورت استفاده از فوم فراگیر ممکن است خراب شوند. در دهه‌های اخیر، چنین پوشش‌های فومی عمدتاً جایگزین لاستیک‌های مختلف شده‌اند، اما اگر بلندگوها در قرن گذشته ساخته شده باشند، این احتمال وجود دارد که از فوم استفاده کنند. این به دلیل پیری و واکنش با رطوبت به مرور زمان متلاشی می شود. برای کسانی که شروع به کار کرده اند، خرید تجهیزات Hi Fi یا سینمای خانگی دست دوم می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد، به خصوص اگر بودجه محدود باشد.

در این حالت ممکن است آمپر روشن شود و هیچ خروجی تولید نکند. اگر خوش شانس باشید با تعویض این فیوز به سادگی آن را حل می کنید، اما اگر فیوز جدید نیز منفجر شود، عیب جدی تری وجود دارد که باید توسط متخصص بررسی شود. برای خرید از راه دور، پی پال انتخاب پیش فرض است، به ویژه برای حراجی های eBay. این سرویس به شما امکان می دهد از طریق کارت نقدی/اعتباری پرداخت کنید، فورا وجوه را انتقال دهید و از خریدار و فروشنده به طور یکسان محافظت کنید. برخی از فروشندگان ممکن است برای اجتناب از پرداخت این هزینه‌ها، درخواست پرداخت «هدیه PayPal» کنند، با این حال، این امر هرگونه حفاظتی را که در غیر این صورت ارائه می‌شود، نفی می‌کند. اگر مبادله ای مبادله می کنید و با قیمت پایین تری موافقت می کنید، آداب بدی است که در هنگام جمع آوری و پرداخت، بیشتر تلاش کنید و مبادله کنید.

با این حال، برای افراد ناآشنا، می‌تواند بسیار دلهره‌آور باشد، آخرین چیزی که می‌خواهید این است که پول نقدی را که به سختی به دست آورده‌اید از دست بدهید که کار نمی‌کند یا بدتر از آن، خودتان را فریب دهید. در این صفحه، نکات متعددی در مورد نحوه خرید بلندگوها، آمپلی فایرها و سایر قطعات دست دوم و قدیمی Hi-Fi خواهید دید. همه چیزهایی که برای شروع به شما نیاز دارید و امیدوارم شما را از برخی اشتباهات گران قیمت دور کند.

من پنج‌شنبه از سخنرانان تست می‌گیرم، و اگر آن را دوست داشتم، مطمئن باشید که من عکس‌هایی از آن را در یکی از تاپیک‌های اینجا در LTT پست می‌کنم. اگر نمی‌توانید قبل از خرید بلندگوها را بررسی کنید، از فروشنده بخواهید عکس‌هایی از محصول ارسال کند که واحدهای درایو و کابینت را در نمای نزدیک نشان می‌دهد. اگر بتوانید مشکلات را در این مرحله تشخیص دهید، ممکن است شما را از ادامه آن نجات دهد. کلاهک های الکتریکی با گذشت زمان ارزش خود را از دست می دهند، با این حال، تعویض آن ها گران نیست، بنابراین نباید شما را عقب نگه دارد. محیط اطراف نگرانی اصلی است، جایی که فوم و لاستیک عامل اصلی محدود کننده طول عمر هستند.

شما می دانید که چگونه است، شما تحقیقات خود را انجام می دهید و نظرات زیادی را می خوانید، اما جفت بلندگوهایی که واقعاً می خواهید قیمت آن ها دور از دسترس است. راهی برای حل این مشکل وجود دارد و آن خرید دست دوم است. در مقایسه با خرید جدید، برای به دست آوردن دقیقاً آنچه می خواهید کمی بیشتر کار می کند، اما این احتمال وجود دارد که آنها مقرون به صرفه تر باشند. اقلام کمیاب و مورد توجه که توجه زیادی را به خود جلب می‌کند ممکن است پیشنهادهای متعددی را از سوی بسیاری از افراد به همراه داشته باشد و فروشنده را وادار می‌کند که بالاترین را انتخاب کند. اکنون شما به اطلاعات زیادی در مورد کالا مجهز شده‌اید، و تقریباً ارزش آن چیست، می‌توانید پیشنهاد یا پیشنهادی ارائه دهید. هر انجمن قوانین و آداب خاص خود را در مورد نحوه ادامه پیشنهاد دارد.

معمولاً اگر آنها را برای شما مناسب ندید، هزینه را می توان جبران کرد. اگر جدید بخرید، به محض اینکه آنها را از سالن نمایش بیرون می آورید، مقدار زیادی از دست می دهید. به شرطی که از بلندگوها سوء استفاده نشده باشد و محصولی با کیفیت باشند، می توانند مادام العمر کار کنند. با احتیاط‌های معمول، حدس می‌زنم نباید یک مجموعه بلندگوهای ده ساله را در بیشتر موقعیت‌ها پایین‌تر از یک مجموعه کاملاً جدید در نظر بگیرید. به وضوح مورد علاقه فروشندگان و حتی بیشتر مورد علاقه صاحبان جدید است.

100 دلار برای دنده جدید خیلی زیاد نیست، اما برای دنده های دست دوم، می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. منظره ناشنیده؟ من شهرت نسبتا خوبی در audioreview.com و قیمت پایین دارم. بنابراین حتی اگر آنها منفجر شوند، شما پول زیادی ندارید. درعوض، دلیل گوش دادن به سخنرانان صرفاً این است که مطمئن شوید آنها در وضعیت کارکرد خوبی هستند، همین. گوش خود را در کنار هر واحد درایو قرار دهید و مطمئن شوید که صدا می دهد و هیچ گونه اعوجاج یا جغجغه آشکاری وجود ندارد که نشان دهد همه چیز خوب نیست. به شرطی که آنها را به دقت بررسی کنید، شما را تشویق می کنم که اسپیکرهای دست دوم را امتحان کنید.

اگر مدل هنوز فعلی باشد، مشکلی ایجاد نخواهد شد، اما شروع به بررسی محصولاتی کنید که تولیدشان تمام شده است و ممکن است همه چیز نابهنگام شود. ما پیشنهاد می کنیم از هر مدلی که واحدهای درایو آن به راحتی در دسترس نیستند یا قیمت معقولی ندارند، کنار بروید. در عوض، توصیه می‌کنیم فهرست کوتاهی از محصولاتی را که باید در نظر بگیرید، تهیه کنید. آنهایی که با چیدمان شما مطابقت دارند و در موقعیتی که قرار است آنها را قرار دهید صدایی بهینه دارند. آمپلی فایرها اجزای مکانیکی کمی دارند، بنابراین معمولاً از سایش روزانه کمتر رنج می برند.

رانندگانی که بیشترین دوام را دارند احتمالاً دارای دور آکاردئونی پارچه ای خواهند بود. همانطور که قبلاً گفته شد، برخی از بلندگوهای دارای فوم فراگیر پس از یک دهه یا بیشتر به فراگیرهای جدید نیاز دارند. خطای متداول بعدی در یک آمپلی فایر فیوز داخلی سوخته است که می تواند زمانی رخ دهد که خروجی ها کوتاه یا بیش از حد بارگذاری شده باشند یا اگر ایرادی وجود داشته باشد.

:: موضوعات مرتبط: خریدار لوازم خانگی , ,
:: بازدید از این مطلب : 678
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 فروردين 1401 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: